حضورسازمان مديريت آرامستانها در مانور فرضي زلزله به عنوان كارگروه تدفين در زمان وقوع بحران
حضورسازمان مديريت آرامستانها در مانور فرضي زلزله به عنوان كارگروه تدفين در زمان وقوع بحران

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت آرامستانها
با توجه به برنامه ريزي انجام شده جهت برگزاري مانور زلزله با هدف هم افزایی و همکاری بین سازمانی توسط ستاد مقابله با بحران شهرستان و با همکاری تمامی ادارات و سازمان های عضو ستاد در محل روستای کاریزک کهنه پرسنل سازمان آرامستان ها به عنوان كارگروه تدفين درزمان وقوع بحران حضور فعال داشتند..

فضلي سرپرست سازمان درخصوص وظيفه كارگروه تدفين درزمان وقوع بحران توضيحاتي بيان نمود كه پس از حضور اورژانس در صحنه و بررسي حال مصدومين افراد متوفي راشناسايي  وتوسط همكاران پزشكي قانوني گواهي فوت صادرمي گردد.درادامه توسط عوامل انتظامي واداره ثبت احوال نسبت به تشخيص هويت وابطال شناسنامه اقدام ونهايتا انتقال يا تدفين توسط سازمان آرامستان با رعايت دقيق موازين شرعي انجام مي گردد.
درادامه سید حسن میرفانی شهردار نیشابور گفت : دراين مانور سازمان های تابعه شهرداری نیشابور توانستند با استفاده از امکانات خود برابر شرح وطایف محوله ؛ کار خود را به درستی و به سرعت انجام دهند و دارای هماهنگی و سرعت عمل خوبی بودند .
میرفانی افزود : برابر سناریوی ارائه شده در اثر این زلزله و واژگون شدن لوازم گاز سوز چند مورد آتش سوزی در منطقه مانور رخ داده بود که آتش نشانان به سرعت اقدام به خاموش کردن آتش نمودند . هم زمان تیم امداد و نجات آتش نشانی نیز با ورود به منطقه مانور؛ اقدام به عملیات تثبیت سازی برای ورود امدادگران هلال احمر و سایر سازمان های امدادی نمود . یک تیم از نجاتگران نیز با دستگاه زنده یاب در قسمتی از منطقه که دچار آوار شده بود اقدام به جستجوی افراد زنده احتمالی کردند .وی افزود : پس از امداد رسانی به مصدومین و حادثه دیدگان فرضی و خارج نمودن مصدومین ، ماشین آلات سنگین عمران شهرداری اقدام به آواربرداری از مکان های مشخص شده نمودندو اجساد توسط خودروهاي سازمان آرامستان از محل منتقل گرديد.
ایشان در پایان گفت : تمامی سازمان های شهرداری روز گذشته برای اجرای این مانور در آماده باش بودند و حوزه معاونت خدمات شهری ، سازمان آتش نشانی ، سازمان آرامستان ها، سازمان عمران و بازآفرینی شهری ، سازمان مپ و سازمان حمل و نقل بار و مسافر حضور فعال داشتند .

پیوستها :

1
فایل ضمیمه
2
فایل ضمیمه
3
فایل ضمیمه
دیدگاه

0 دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان آرامستان های شهرداری نیشابور می باشد.

طراحی و توسعه توسط مدیریت فاوا شهرداری نیشابور